15.05.2019

Сім банків, виведених з ринку, змогли розрахуватися не лише з усіма кредиторами, а й з акціонерами

Рудуха радіо 06.05.2019ПРЕС-РЕЛІЗ

В Україні сім банків, виведених з ринку, змогли розрахуватися не лише з усіма своїми кредиторами, а й з акціонерами. Як розповіла в ефірі радіо «Голос Столиці» заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Наталія Рудуха, більшість неплатоспроможних банків не можуть навіть розрахуватися з Фондом за витрати, здійснені для розрахунку з вкладниками в межах гарантованої суми.

Частина банків, які здійснили розрахунок з усіма кредиторами, виводилася з ринку через невиконання вимог нової редакції Закону України «Про банки і банківську діяльність». Так, банки на зразок ПАТ «КЛАСИКБАНК» і АТ КБ «ТК КРЕДИТ», не змогли надати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів. А, наприклад, такі банки як ПУАТ «СМАРТБАНК», працювали лише з юридичними особами і майже не обслуговували фізичних осіб. Але, якщо останній вів цілком прозору діяльність, то ПАТ «ГРІН БАНК» є класичним прикладом «кишенькового» банку для конвертації коштів корпоративних клієнтів у готівку. Оскільки він був практично розрахунковим центром, то фактично не мав жодних активів і зобов’язань. Як не парадоксально, кошти з неринкових банків не були виведені, тож вони змогли розрахуватися зі своїми кредиторами.

Також під час ефіру Наталія Рудуха розповіла про причини ліквідації таких банків, як ПАТ «АКБ «КИЇВ», АКБ «НОВИЙ» і ПАТ «ДЕРЖЗЕМБАНК».

Нагадаємо, для виведення з ринку в управління Фонду було передано 95 банків, на початок квітня цього року в одному з них триває тимчасова адміністрація, 88 – перебувають у процесі ліквідації, 6 – ліквідовано. Станом на 01.04.2019 задоволено вимог кредиторів на загальну суму 37 049,39 млн грн, з яких 9 450,95 млн грн виплачено забезпеченим кредиторам (в т.ч. 8 491,47 млн грн – НБУ).

Щопонеділка в ефірі ранкової радіопрограми «Ризик без меж» Фонд гарантування розкриває деталі виведення банків з ринку.