ВІСІМНАДЦЯТИЙ, ДЕВ’ЯТНАДЦЯТИЙ ПУЛИ КРЕДИТІВ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ФГВФО ВИСТАВИВ НА ПРОДАЖ
ПРЕС-РЕЛІЗ
Аукціон з продажу 18-го пулу активів юридичних осіб, що перебувають на балансі неплатоспроможних банків, відбудеться 09 жовтня, а з продажу 19-го пулу - 11 жовтня у системі ProZorro.Продажі. Стартова ціна 18-го пулу 858 млн грн, 19-го – 342 млн грн відповідно. Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону. Ознайомитися із матеріалами кредитних справ, що увійшли до складу пулів, потенційні інвестори можуть у віртуальній кімнаті даних. Порядок отримання доступу до віртуальної кімнати даних – за посиланням.
До складу 18-го пулу увійшли права вимоги за 100 кредитів, що перебувають на балансі 11 Банків з продажу прав вимоги АТ «Банк «Фінанси та Кредит», АТ «КБ «ЕКСПОБАНК», АТ «Дельта Банк», ПАТ «БГ БАНК», ПАТ «БГ БАНК», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», АТ «ЄВРОГАЗБАНК» та АТ«ІМЕКСБАНК».
Середня прострочка – 6 років. Загальна заборгованість за договорами склала 4 263 млн грн. По 67 кредитам тривають судові провадження.
До складу 19-го пулу увійшли права вимоги за 9 кредитами, що перебувають на балансі банку АТ«ІМЕКСБАНК».
Середня прострочка – 4 роки. Заборгованість за договорами - 1 774 млн грн. Судове провадження триває по всіх кредитах.
У заставі банків – майнові права, нерухомість, товари в обороті, обладнання, транспортні засоби. Зокрема, готельний комплекс та нежитлова нерухомість в Одеській обл., нежитлові приміщення в Тернопільській обл., земельні ділянки на Київщині.
Права вимоги за кредитами, включеними до складу пулів, до цього виставлялися на індивідуальний продаж від 1 до 18 разів.
Короткі презентації пулів (тізери) – за посиланнями – 18 пул, 19 пул.
Детальніша інформація про лоти із описом кредитних угод та переданого забезпечення міститься у публічному паспорті активу – за посиланням – 18 пул, 19 пул.
Умови участі в аукціоні тут – 18 пул, 19 пул.
Як відомо, на початку липня Фонд гарантування представив політику формування пулів корпоративних кредитів. В основу було покладено так званий календарний підхід, коли до складу пулу у хронологічному порядку проведення аукціонів включаються активи, індивідуальний продаж яких не відбувся. Кожен наступний лот починає формуватися автоматично, щойно попередній досягне встановленої нижньої межі щодо розміру пулу – загальна сума заборгованості за кредитами сягне 1 млрд грн.
Календарний підхід до формування пулів покликаний повністю нівелювати «суб’єктивний фактор» і можливість стороннього втручання у цей процес.
Нагадаємо, аукціони з продажу пулів стартували 3 вересня.