31.03.2021

Фінансові регулятори звітують про перебіг реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року

ПРЕСРЕЛІЗ   

Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національному банку, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерству фінансів та Нацкомфінпослуг* упродовж 2020 року вдалося досягти прогресу у втіленні Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року (далі – Стратегія), презентованої громадськості у січні минулого року.

Стратегія встановлює пріоритети та цілі розвитку фінансового сектору до 2025 року. Попри вплив світової пандемії COVID19, більше половини заходів дорожньої карти реалізації документу, виконано або виконується згідно із затвердженим графіком.

Ключовими досягненнями 2020 року у межах виконання Стратегії є:

Водночас 2020 рік приніс фінансовій системі України нові виклики та завдання. Саме тому, фінрегулятори напрацювали комплекс змін, спрямованих на розширення дорожньої карти з реалізації Стратегії, яка має бути актуальною та відповідати умовам і поточному стану розвитку фінансового ринку. Зокрема оновлення документу дозволить краще забезпечити реалізацію цілей Стратегії із:

Ознайомитися з оновленим текстом Стратегії та детальним звітом із реалізації заходів її дорожньої карти можуть усі зацікавлені стейкхолдери за посиланнями:

Стратегія розвитку фінансового сектору України до 2025 року;

Звіт з реалізації Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року.

 

Довідково. Стратегія розвитку фінансового сектору України до 2025 року визначає п’ять стратегічних напрямів: фінансова стабільність, макроекономічний розвиток, фінансова інклюзія, розвиток фінансових ринків та інноваційний розвиток. Кожен напрямок має свої стратегічні цілі та індикатори виконання.

Метою Стратегії є забезпечення подальшого реформування та розвитку фінансового сектору України відповідно до провідних міжнародних практик та імплементації заходів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними договорами України.

_______

* перебуває  у стадії ліквідації з 01.07.2020