Збільшення суми вкладів фізосіб у банках-учасниках Фонду за I квартал 2022 року перевищило 27 млрд грн
ПРЕС-РЕЛІЗ
Станом на 1 квітня 2022 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів склала 703,12 млрд грн, що на 57,2 млрд грн більше за показник на 1 березня 2022 року і на 27,54 млрд грн перевищує показник на 1 січня 2022 року.
Із загальної суми вкладів фізичних осіб на початок квітня 2022 року:
- вклади у національній валюті – 453,96 млрд грн;
- вклади в іноземній валюті – 249,16 млрд грн.
Нагадаємо, при здійсненні виплат за вкладами в іноземній валюті вони перераховуються в гривню за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації.
«Дані щодо вкладів фізосіб в українських банках свідчить про те, що Фонд спільно з Нацбанком України досягли основної мети нашої діяльності - фінансової стабільності банківської системи та високого рівня довіри вкладників до неї. Звичайно, досягти цієї стабільності неможливо було б без самовідданої роботи банкірів, які докладають максимум зусиль для забезпечення функціонування банківських установ в умовах дії воєнного стану. В результаті ми бачимо, що відтік депозитів, який фіксувався в перші дні розгортання широкомасштабних військових дій на території нашої держави, не лише зупинився, а й змінився зворотним трендом - збільшенням коштів на рахункахфізичних осіб. Безумовно, це є свідченням безпрецедентного рівня довіри громадян до банків та держави, яка запровадила 100% гарантії за вкладами», - відзначила заступник-директора розпорядника Фонду Ольга Білай.
Станом на початок квітня п.р. вклади 98,0% вкладників у банках-учасниках Фонду не перевищували 200 тис. грн (сума гарантованого відшкодування, яка діяла до 13 квітня 2022 року), а тому повністю підпадали під гарантії Фонду. Загальна сума цих вкладів складала 285,95 млрд грн.
Частка ФОП у структурі вкладників станом на 1 квітня 2022 року становила 3,4%, а сума їх вкладів на 1 квітня 2022 року склала 62,02 млрд грн (8,8% від загальної суми вкладів. Нагадаємо, вклади фізичних осіб-підприємців підпадають під гарантії ФГВФО з 1 січня 2017 року.
Нагадуємо, що з 13 квітня 2022 року, в день набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб», на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після скасування чи припинення його дії на вклади фізичних осіб (у т.ч. ФОП) у банках-учасниках Фонду поширюються 100%гарантії. Після завершення тримісячного терміну з дня скасування чи припинення дії воєнного стану максимальна сума гарантованого відшкодування для вкладників банків України становитиме 600 тис. грн.
Довідково. Станом на 1 квітня 2022 року в реєстрі учасників Фонду гарантування нараховувалося 68 банків.