02.02.2024

Пул кредитів на понад 3 млрд грн, забезпечений низкою об’єктів нерухомості на Заході країни – на торгах 14 лютого

ПРЕСРЕЛІЗ   

14 лютого у системі Прозорро.Продажі запланований аукціон з продажу великого галузевого пулу кредитів, об’єднаних за спільною ознакою КВЕД боржника – «оптова та роздрібна торгівля». До складу лоту №GL18N1025468 увійшли активи чотирьох банків, що ліквідуються Фондом гарантування. На продаж пул виставляється повторно.

Так, одним лотом №GL18N1025468 на аукціон виставлено права вимоги та майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання та фізичними особами (190 позицій), дебіторська заборгованість (31 позиція) та основні засоби (618 позицій).

Загальна заборгованість за включеними до складу пулу договорами складає майже 3,2 млрд грн. Із них 1,7 млрд грн – заборгованість за договорами з АТ «МР БАНК», 0,7 млрд грн – за договорами ПАТ «ПРОМІНВЕСТБАНК», 0,6 млрд грн – за договорами АТ «МЕГАБАНК» та 0,3 млрд грн – АТ «БАНК СІЧ».

У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено, зокрема, об’єкти житлової та комерційної нерухомості, земельні ділянки, фінансову поруку, у тому числі:

За частиною договорів відсутні оригінали документів, а третина угод мають тривалий термін прострочки – понад 7 років.

Детальна інформація про активи, включені до складу пулу, забезпечення тощо – доступна для вивчення потенційними інвесторами у віртуальній кімнаті даних, алгоритм доступу до якої за посиланням.

Публічний паспорт активу розміщений тут.

Початкова (стартова) ціна пулу становить 129,3 млн грн, що відповідає рівню мінімальної ціни реалізації, що склалася на попередніх відкритих торгах (аукціонах), що не відбулися.

Торги відбудуться за голландською моделлю, детальна інформація про аукціон – за посиланням.

Нагадаємо, участь у торгах можуть брати фізичні та юридичні особи, крім позичальників та поручителів за виставленими на продаж договорами. Також переможцем торгів не може бути рф та пов’язані з країною-агресором особи.

Кошти, отримані від продажу активів, спрямовуються на розрахунок із кредиторами банків, що ліквідуються.