Prozorro.Продажі став одним із кращих антикорупційних стартапів світу
ПРЕС-РЕЛІЗ
Сьогодні в місті Хайдерабад (Індія) система ProZorro.Продажі, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Transparency International Україна, перемогла у демо-дні фіналу міжнародного конкурсу антикорупційних стартапів CitiT4IChallenge.
Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов привітав команду Prozorro.Продажі: «Це величезний успіх Олексія Соболева та його команди. Сподіваюсь, дуже скоро Prozorro.Продажі перетворяться із урядового стартапу на повноцінну організацію, яка реалізовуватиме усе державне майно».
Перемога ProZorro.Продажі у CitiT4IChallenge – є черговим доказом того, що в Україні створено справді відкриту та транспарентну систему, аналогів якої у світі не існує. Ця перемога є особливо цінною, зважаючи на те, що конкурс є змаганням саме серед антикорупційних стартапів.
«Для Фонду гарантування, який відповідає за ліквідацію майже 90 банків та реалізацію майна, що перебуває у них на балансі, – створення чесної та справедливої системи продажу активів було завданням номер один. І його вдалося реалізувати завдяки співпраці із проектною командою ProZorro. Це був непростий, але амбітний проект. Для нас важливо, що Фонд гарантування став першою державною структурою, яка ініціювала створення системи продажу активів, що на міжнародному рівні отримала антикорупційну відзнаку», – сказав директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін.
Керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев: “Ми перемогли у одному із шести демо-днів фіналу конкурсу від Сiti банку, обійшовши сильні проекти з Індії та Кенії. У фіналі із 103 учасників вийшло 6 переможців. Кожен з яких отримає підтримку СІТІ у запровадженні проекту по всьому світу. Завтра я зустрічаюсь із міністром індійського штату Телінгана населенням 30 млн чоловік, він дуже зацікавився нашою системою. Також проект ProZorro.sale досить активно обговорюють на предмет запровадження і інші учасники”.
Із понад 70 країн світу та 1000 заявок учасників до фіналу відібрано 103 проекти. Найбільша кількість проектних рішень було запропоновано від Сполучених Штатів Америки (24), Індія (18), Великобританія (14). Від України - 1.