Напередодні тимчасової адміністрації керівники ПАТ БАНК «КОНТРАКТ» розпродавали майно без фактичного надходження коштів на рахунки банку

30.01.2019

ПРЕС-РЕЛІЗ

contractНапередодні запровадження у ПАТ Банк «КОНТРАКТ» тимчасової адміністрації його керівництво здійснювало розпродаж майна банка без фактичного надходження коштів на рахунки та перерахування коштів юридичних осіб на рахунки фізичних, що значно збільшило суму відшкодування за рахунок Фонду гарантування. Загалом із 306,21 млн грн заявлених кредиторами вимог на четвертому році ліквідації погашено лише 58,5 млн грн третьої черги. Фонд гарантування продовжує здійснювати визначені законом заходи щодо стягнення недоотриманих  коштів та повернення майна за спірними угодами.

Національний банк України визнав ПАТ БАНК «КОНТРАКТ» (далі також - Банк) неплатоспроможним 06 жовтня 2015 року, зокрема, через скарги клієнтів юридичних осіб щодо непроведення платежів та викривлення фінансової звітності. Тимчасова адміністрація продовжувалася протягом двох місяців, а з 11 грудня 2015 року в Банку триває ліквідація. Балансова вартість активів, включених до ліквідаційної маси Банку, що була затверджена рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування, становить 433,71 млн грн. Оціночна ж вартість, визначена незалежними оцінювачами, майже удвічі нижча від суми, зазначеної у бухгалтерській документації. Так, кредитний портфель юридичних осіб було оцінено у три рази менше балансової вартості, а цінні папери –  у чотири рази.

Після запровадження у Банк тимчасової адміністрації під час формування переліку вкладників для виплати гарантованого відшкодування уповноваженою особою Фонду гарантування було виявлено, що протягом жовтня 2014 – лютого 2015 значна кількість фізичних осіб регулярно здійснювала операції зі зняття через касу ПАТ Банк «КОНТРАКТ» готівки. Кошти цим фізичним особам попередньо перераховувалися від клієнтів Банку юридичних осіб із призначенням платежу «надання фінансової допомоги», «надання позики» або «оплата за цінні папери». Всі зазначені фізичні особи мали спільні ознаки, зокрема, працювали на посадах, що не передбачають отримання високої заробітної плати (вантажники, офіціанти, медичні сестри, кур’єри тощо), та делегували права розпоряджатися своїми рахунками третім особам. Таких фінансових операцій виявлено на суму 163,66 млн грн. Крім того, було зафіксовано низку операцій з перерахування коштів з рахунків юридичних та фізичних осіб на рахунки фізичних осіб, що призвело до збільшення загальної суми відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування на 49,73 млн грн.

Крім того, як уже повідомлялося Фондом гарантування, за тиждень до запровадження тимчасової адміністрації колишньою головою правління був підписаний договір про продаж головного офісу банку ПАТ БАНК «КОНТРАКТ» на вул. Воздвиженській. Згідно із сфальсифікованим звітом про оцінку будівлі сума продажу становила 45,4 млн грн, у той час, як реальна ринкова вартість є майже на 50% вищою. Покупцем виступило ТОВ ГК «Укргаз», яке відразу ж зареєструвало право власності на цю нерухомість. Покупець повинен був перерахувати всю вказану в договорі суму за тиждень, однак, станом на сьогоднішній день, Банк не доотримав за своє майно ще 16,33 млн грн. У зв’язку з невиконанням покупцем у повній мірі умов договору та перерахуванням лише частини суми, уповноваженою особою Фонду гарантування з метою збереження активів Банку 12.01.2017 року було оформлено іпотеку. За заявою Банку Київською місцевою прокуратурою було зареєстровано  кримінальне провадження, а будівлю визнано речовим доказом. Також, на вказану нерухомість був накладений арешт на підставі ухвали Подільського районного суду міста Києва. Однак, 04.04.2018 суддею Подільського  районного суду м. Києва після судового розгляду кримінального провадження було винесено виправдувальний вирок колишній голові правління Банку і знято накладений на нерухомість арешт. Уповноваженою особою Банку і прокуратурою відразу ж подано апеляційні скарги на цей вирок суду. Незважаючи на вказані обтяження, ТОВ ГК «Укргаз» нерухомість була відчужена, після чого незаконно, за допомогою державних реєстраторів, виведена з-під арешту та іпотеки. Підставою для зняття арешту, зокрема, став вирок судді Подільського  районного суду м. Києва, який не вступив у законну силу у зв’язку з поданням апеляційних скарг. Зараз  розгляд апеляційних скарг  триває у   Київському апеляційному суді.  

Нагадаємо, що загальна сума акцептованих вимог кредиторів ПАТ БАНК «КОНТРАКТ» становить 306,21 млн грн. Вкладникам банку станом на 01 січня 2019 року виплачено 58,3 млн грн.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter