08 червня у Львівському прес-клубі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб представив результати опитування щодо обізнаності українських споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів, проведеного за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору». Львів став другим містом, у якому було публічно презентовано результати репрезентативного загальнонаціонального опитування, у рамках проведення Фондом гарантування регіональних прес-клубів.
ФГВФО ТА ПРОЕКТ USAID ПРЕДСТАВИЛИ У ЛЬВОВІ РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО ОЦІНКИ РІВНЯ ЗНАНЬ ПРО СИСТЕМУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
«Опитування було проведено з метою визначення рівня знань та поінформованості споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів, вивчення їхньої поведінки та ставлення до банків та до заощаджень. Як свідчать результати дослідження, українці, хоча і стали, порівняно із 2015 роком, більш обізнані щодо існування Фонду гарантування, розміру гарантованої суми відшкодування тощо, все ж не приховують, що потребують ще більше інформації. І завдання Фонду гарантування та всієї банківської спільноти цей запит на інформацію задовольнити», - сказала презентуючи результати опитування Тамара Смовженко, д.е.н., професор, експерт Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».
Опитування для визначення рівня обізнаності громадян про систему гарантування вкладів Фонд гарантування проводить уже вдруге. Проект USAID надав фінансування для його проведення. Його результати допоможуть Фонду гарантування спланувати свою інформаційно-просвітницьку діяльність з метою підвищення рівня фінансової обізнаності громадян.
Наступними містами, у яких буде проведено засідання регіональних прес-клубів з презентацією дослідження стануть Одеса та Харків.
Це загальнонаціональне опитування методом «обличчя-до-обличчя» проводилося українською маркетинговою дослідницькою компанією InMind у грудні 2017 року. Було опитано 2006 респондентів віком від 18 років (репрезентативно до структури населення країни) у всіх регіонах України, окрім АР Крим, територій Донецької та Луганської областей, які не є підконтрольні Уряду України. Розмір теоретичної похибки не перевищує 2,2%.