«НОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА, МАЄ ПОЗИТИВНО ВПЛИНУТИ НА ЗАХИСТ ПРАВ КРЕДИТОРІВ», СВІТЛАНА РЕКРУТ

30.10.2018

ПРЕС-РЕЛІЗ

«З початку 2018 року в Україні жодного банку не було визнано неплатоспроможним – це дає нам підстави вважати, що криза позаду, а далі буде зміцнення банківської системи. І саме зараз такий період, який ми маємо використати для того, аби закрити усі прогалини в законодавстві, щоб надалі банківська система могла стабільно розвиватися», - про це заявила заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут,  спілкуючись з журналістами, під час круглого столу на тему «Кредитування та суди: відновити не можна вбити». Цей захід організувала Незалежна асоціація банків України 26 жовтня у Києві.

Як повідомляв Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, однією з кричущих проблем є недосконалість судової системи. Недосконалості в законодавстві часто використовують недобросовісні позичальники чи колишні акціонери і таким чином виводять свої активи, щоб завадити Фонду реалізувати їх через аукціон.

«Недопустимим є прийняття рішень судами за формальною ознакою. Але одна кома поставлена не в тому місці, або помилка в договорі на одну десяту метра іноді стають причиною скасування договору іпотеки і це позбавляє кредит забезпечення, а Фонд можливості повернути гроші вкладникам», – сказала Світлана Рекрут. 

«Саме тому у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб дійсно сподіваються, що Кодекс України з процедур банкрутства, який Верховна Рада прийняла тиждень тому, і реформа судової гілки влади – дозволять посилити права кредиторів та дадуть поштовх розвитку банківської системи». Зазначила Світлана Рекрут, відповідаючи на запитання журналістів.

Нагадаємо, протягом кризи 2014-17 років 96 банків стали неплатоспроможними. ФГВФО здійснює процедуру ліквідації 92 банків.  Загальна сума коштів, отримана вкладниками банків, що були передані в управління Фонду після набуття чинності Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (26.02.2012), у рамках виплати гарантованого відшкодування станом на 1 жовтня 2018 року склала майже 90 млрд грн.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter