Вітаємо на оновленому сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Сайт працює в режимі наповнення та тестування. Якщо у Вас виникнуть запитання чи пропозиції надсилайте їх, будь ласка, на адресу: irf-support@fg.gov.ua. У разі виявлення помилки виділіть текст і натисність Ctrl+Enter

У вересні 2020 року банки, що перебувають в управлінні Фонду, виплатили своїм кредиторам майже 301,4 млн грн

ПРЕС-РЕЛІЗ 

Банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, виплатили своїм кредиторам у вересні 2020 року 301,4 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, на погашення вимог Фонду, що виникли у т.ч. на покриття витрат на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, спрямовано майже 48,0 млн грн, на погашення вимог вкладників-фізосіб понад гарантовану суму – 47,7 млн грн, на погашення вимог юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 193,1 млн грн.

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів, а саме – НБУ, у вересні спрямовано 192,4 млн грн. Позачергові виплати НБУ здійснили такі банки:

  • ПАТ «ІМЕКСБАНК» - 173,4 млн грн;
  • АТ «ДЕЛЬТА БАНК» - 19,0 млн грн.

Загалом протягом січня-вересня 2020 року сума погашення вимог кредиторів склала 6 790,5 млн грн, з яких 3 838,4 млн грн – позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів (в т.ч. 3 714,6 млн грн – НБУ).

В цілому станом на 1 жовтня 2020 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 51 465,3 млн грн, з яких 15 339,6 млн грн виплачено забезпеченим кредиторам (в т.ч. 14 122,4 млн грн – НБУ).

На задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Звертаємо увагу, що дані про обсяги задоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Статистичні дані щодо неплатоспроможних банків / Розрахунки з кредиторами».

Станом на 1 жовтня 2020 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 58 позовних заяв щодо 42 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 743 особи. Загальна сума позовних вимог складає 98 437,97 млн грн. 

Довідково. Виплати гарантованого Фондом відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків станом на 1 жовтня 2020 року склали 89 932,3 млн грн.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter