Вітаємо на оновленому сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Сайт працює в режимі наповнення та тестування. Якщо у Вас виникнуть запитання чи пропозиції надсилайте їх, будь ласка, на адресу: irf-support@fg.gov.ua. У разі виявлення помилки виділіть текст і натисність Ctrl+Enter

У листопаді 2020 року банки в управлінні Фонду задовольнили вимоги кредиторів на суму 296,1 млн грн

ПРЕС-РЕЛІЗ 

Протягом листопада 2020 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 296,1 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, на погашення вимог Фонду,що виникли у т.ч. на покриття витрат на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, спрямовано майже 117,6 млн грн, на погашення вимог вкладників-фізосіб понад гарантовану суму – 4,3 млн грн, на погашення вимог юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 129,2 млн грн.

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів у листопаді спрямовано 45,4 млн грн, з яких 45,3 млн грн – кошти на погашення вимог НБУ.Позачергові виплати НБУ здійснили такі банки:

  • АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» - 45,1 млн грн;
  • АТ «ДЕЛЬТА БАНК» - 0,2 млн грн.

Загалом протягом січня-листопада 2020 року сума погашення вимог кредиторів склала 7 563,4 млн грн, з яких 4 117,2 млн грн – позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів (в т.ч. 3 993,2 млн грн – НБУ).

В цілому станом на 1 грудня 2020 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 52 238,2 млн грн, з яких 15 618,4 млн грн виплачено забезпеченим кредиторам (в т.ч. 14 401,1 млн грн – НБУ).

На задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна(активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких врази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників,керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 грудня 2020 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України«Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 58 позовних заяв щодо 42 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 743 особи. Загальна сума позовних вимог складає 98 437,97 млн грн.

Довідково. Виплати гарантованого Фондом відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків станом на 1 грудня 2020 року склали 90 114,4 млн грн.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter