Вітаємо на оновленому сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Сайт працює в режимі наповнення та тестування. Якщо у Вас виникнуть запитання чи пропозиції надсилайте їх, будь ласка, на адресу: irf-support@fg.gov.ua. У разі виявлення помилки виділіть текст і натисність Ctrl+Enter

У липні 2021 року погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду склало понад 1,1 млрд грн

Пресреліз   

Протягом липня 2021 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 1 122,8 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, спрямовано 208,0 млн грн, на погашення вимог 7-ї черги - юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 906,2 млн грн (в т.ч. виконання рішень судів, що набрали законної сили).

Із загальної суми на позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів 388,9 млн грн, з яких НБУ – 338,8 млн грн. Позачергове задоволення кредиторських вимог НБУ (в т.ч. за рахунок реалізації майна поручителів) здійснили АТ «РОДОВІД БАНК» (233,3 млн грн), ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» (99,2 млн грн) та АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» (6,3 млн грн).

Загалом у січні-липні 2021 року сума погашення вимог кредиторів склала 2 181,3 млн грн, з яких 799,9 млн грн – позачергові виплати забезпеченим кредиторам, в т.ч. НБУ – 749,8 млн грн (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

В цілому станом на 1 серпня 2021 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 54 496,1 млн грн, з яких 16 467,5 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 15 187,4 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти,  що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 серпня 2021 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 69 позовних заяв щодо 44 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 816 осіб. Загальна сума позовних вимог складає 97 806,16 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 26 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 19 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 58 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 15 878,56 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 серпня 2021 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків. Загальна кількість відповідачів – 5 осіб. Загальний розмір заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн.

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду,  публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» - «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter