ПРЕСРЕЛІЗ
Наразі банківська система ліквідна і добре капіталізована. «Банки дуже добре попрацювали над своїм фінансовим станом і, незважаючи на виклики воєнного часу, вони пройшли випробування на міцність і забезпечили стабільність», — констатувала директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Ольга Білай в ефірі каналу «Ми — Україна».
За її інформацією, з початку повномасштабного вторгнення рф Фонд розпочав ліквідацію лише 9 банків, тоді як загалом з 2012 року — 110 банків. Причому тільки п'ять банків з цієї кількості — через неплатоспроможність (АТ «МЕГАБАНК», АТ «БАНК СІЧ», АТ «БАНК ФОРВАРД», АТ «Укрбудінвестбанк», АТ «КОМІНВЕСТБАНК»), натомість два — за приналежність державним російським банкам (АТ «МР БАНК», ПАТ «Промінвестбанк»), два — за порушення законодавства про фінансовий моніторинг (АТ «АЙБОКС БАНК», АТ «АКБ «КОНКОРД»). Крім того, один банк націоналізовано за пов’язаність власників із країною-агресором (АТ «СЕНС БАНК»).
Також Ольга Білай розповіла про нещодавній кейс часткової передачі активів та зобов’язань неплатоспроможного АТ «КОМІНВЕСТБАНК» приймаючому банку — АТ «АСВІО БАНК». «Цей рік ми почали з гарних новин, гарної угоди. Це стосується банку, який збанкрутував у грудні 2024 року, і вже через місяць ми змогли укласти угоду з працюючим на ринку банком, який прийняв на себе зобов’язання по виплаті вкладникам і кредиторам збанкрутілого банку і забрав частину активів збанкрутілого банку для того, щоб мати змогу виконати зобов’язання», — уточнила очільниця Фонду. На її переконання, ця ситуація показала, що на ринку існують позитивні настрої, що є інвестори, які готові розглядати розширення бізнесу, бачать економічний потенціал, і стала дуже важливим для України в нинішніх реаліях меседжем: «Це не перша така угода, яку Фонд здійснив, але саме те, що ми змогли зробити це під час воєнного стану, для нас є індикатором саме позитивних настроїв на ринку — в системі і в конкретних банках».