Фонд гарантування вкладів – активний учасник Global Money Week 2025!

03.04.2025

ПРЕСРЕЛІЗ    

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб традиційно підтримує міжнародні ініціативи, спрямовані на підвищення фінансової грамотності громадян. Цьогорічна кампанія Global Money Week 2025, що проходила під гаслом «Обирай надійну фінансову інформацію, подбай про своє фінансове майбутнє», зібрала експертів, освітян, студентів, учнів та всіх, хто прагне покращити свої фінансові знання та навички.

Фонд організував низку заходів для молоді, підприємців та родини, які прагнуть покращити свої фінансові навички.

Сайт «Global Money Week 2025» створений як платформа з освітньою інформацією, де кожен відвідувач зміг знайти інтерактивні матеріали, фінансові ігри та перевірити знання з фінансової грамотності і скористатись покроковою мапою фінансової безпеки. Вчителі можуть знайти на сайті творчі завдання, квести та сценарії відкритих уроків з фінансової грамотності для різних вікових груп.

12-денний онлайн-марафон у Facebook «Фінкульт» «Прокачай свою фінансову грамотність – подбай про безпечне фінансове майбутнє» – учасники марафону отримали важливі покрокові поради щодо управління особистими фінансами.

Прямий ефір з з науковцем та підприємцем  Анатолієм Харченком  на сторінці “Фінкульт” у Instagram  під час якого підписники отримали відповіді на питання про фінансові тренди, що допоможуть краще орієнтуватися у світі особистих фінансів.

Подкаст «На хвилі фінансової грамотності» – слухачі подкасту на YouTube-каналі «Фінкульт» дізнались про небезпеку фінансових маніпуляцій, правила кібербезпеки та почули реальні кейси фінансових рішень.

Головний герой відео на YouTube-каналі «Фінкульт» «Обирай інформацію розумно з псом Кокосом: Global Money Week 2025» – допитливий пес Кокос познайомив глядачів з інформацією про те, як правильно обирати надійну та перевірену фінансову інформацію.

Особливу увагу Фонд приділив проведенню онлайн круглого столу «Формування фінансово грамотного покоління: партнерство в дії», що відбувся 26 березня 2025 року.

Захід об’єднав освітян, батьків, учнів, представників Міністерства освіти і науки України, експертів Фонду гарантування вкладів,  Українського інституту розвитку освіти для обговорення питань інтеграції фінансової грамотності в навчальний процес.

Спікерами заходу стали Андрій Оленчик, кандидат економічних наук, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів, Олеся Шніцер, начальник відділу фінансової просвіти Фонду гарантування вкладів, Роман Гладковський, в.о. начальника відділу змісту освіти головного управління загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України, Наталія Софій, кандидат педагогічних наук, директор Українського інституту розвитку освіти.

Основна увага була приділена новому обов’язковому курсу «Підприємництво і фінансова грамотність», який із вересня 2025 року почнуть вивчати учні 8-х класів українських шкіл.

Також презентовано новий навчально-методичний комплект «Підприємництво та фінансова грамотність. 8 клас», розроблений за участі провідних науковців та освітян.

Співавтори підручника Анжела Кузнєцова, доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України, Олена Часнікова, кандидат педагогічних наук, проректор Київського обласного інституту післядипломної освіти та Наталія Дунас, кандидат економічних наук, керівник відділу міжнародних проєктів Львівського національного університету імені Івана Франка поділились думками про шляхи ефективного інтегрування фінансової грамотності у навчальний процес, ресурси та методики, що допоможуть викладачам та про навички, які варто формувати у школярів, щоб підготувати їх до фінансових викликів майбутнього.

Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, зазначив:

“Фонд гарантування вкладів активно працює у сфері фінансової грамотності, підтримуючи освітні ініціативи, спрямовані на формування фінансово свідомого суспільства. Ми раді підтримати ініціативу авторського колективу освітян зі створення нового навчального курсу, до розробки якого залучені як експерти Фонду, так і представники Експертної ради Фонду. Сподіваємось, що впровадження курсу «Фінансова грамотність та підприємництво» в українських школах допоможе учням сформувати практичні навички управління фінансами, які знадобляться їм у дорослому житті.» 

У рамках Global Money Week 2025 Фонд не лише провів власні освітні заходи, а й долучився до участі у FinLit Forum – найбільшої освітньої конференції України з фінансової грамотності, яку організували Національний банк України та Міністерство освіти і науки.

Під час конференції Олеся Шніцер представила доповідь «Рамки фінансових компетентностей як інструмент досягнення якісної фінансової освіти» у рамках панельної дискусії «Якісна базова фінансова освіта в Україні». Вона наголосила, що для успішного впровадження фінансової грамотності в школах необхідно не лише забезпечити якісні підручники, а й підготувати педагогів та створити ефективні методики навчання.

Представники Фонду активно долучилися до обговорень важливих питань дискусії:

  1. Як зробити фінансову грамотність цікавою та практичною для учнів?
  2. Як адаптувати навчальні матеріали до цифрових реалій?
  3. Які міжнародні підходи можна інтегрувати в українську систему освіти?

Фонд гарантування вкладів вкотре підтвердив свою ключову роль у сфері фінансової просвіти в Україні.

Участь у Global Money Week 2025 стала важливим етапом у реалізації довгострокової стратегії Фонду – підвищення фінансової обізнаності громадян та формування фінансово стійкого суспільства.

Дякуємо всім, хто долучився до заходів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до Global Money Week 2025!

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter