Вітаємо на оновленому сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Сайт працює в режимі наповнення та тестування. Якщо у Вас виникнуть запитання чи пропозиції надсилайте їх, будь ласка, на адресу: irf-support@fg.gov.ua. У разі виявлення помилки виділіть текст і натисність Ctrl+Enter

Фінансові поради

11.06.2021
Вкладення грошових коштів в дорогоцінні метали є актуальним варіантом зберігання та примноження заощаджень.Розглянемо більш докладно, що таке банківські метали? Банківські метали – це золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені до найвищих проб відповідно до світових стандартів, у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів.
11.06.2021
Ви дізнались, що ваш банк ліквідується і не знаєте як в подальшому сплачувати кошти за кредитом? Ліквідація неплатоспроможного банку не є підставою для відмови від сплати за кредитними зобов`язаннями перед банком. Віднесення банку до категорії неплатоспроможних, запровадження процедури тимчасової адміністрації або ліквідації банку не припиняють дію кредитних договорів.
11.06.2021
Як це зробити? Насамперед потрібно впевнитись, що кошти, які зберігаються у банку, не перевищують гарантовану державою суму відшкодування: 200 тисяч гривень. Якщо мова йде про депозит, то сума вкладу разом  із відсотками має бути в межах 200 тисяч гривен.Кошти фізичних осіб та ФОП відшкодовуються Фондом в межах гарантованої суми незалежно від кількості рахунків в одному банку.
11.06.2021
Якщо не хочете витратити зайві кошти, заздалегідь ознайомтеся з правилами заселення і переліком платних послуг. Завжди уважно читайте правила бронювання перед тим, як підтвердити свій вибір. Отже, за що з вас можуть взяти додаткову плату:
11.06.2021
Існує чимало ситуацій, в яких ми втрачаємо гроші, тому що не знаємо про особливості надання фінансових послуг, а іноді - тому, що необачно витрачаємо гроші, а все тому, що нам часто не вистачає фінансової грамотності.Фінансова грамотність – це сукупність знань, умінь та навичок, потрібних для прийняття відповідальних фінансових рішень, уникнення прикрих помилок та збільшення заощаджень.
10.06.2021
Відповідно до частини першої статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
10.06.2021
Сьогодні рекламні оголошення майорять великою кількістю пропозицій щодо можливості швидкого отримання онлайн – кредиту. Маючи вдома комп’ютер чи будь – який електронний пристрій з доступом до мережі Інтернет, можна легко оформити кредит.Що потрібно знати про кредитний онлайн – договір, щоб впевненіше себе почувати? Що перевіряти? Як не потрапити у пастку?
10.06.2021
Часто в банку, водночас з оформленням основної послуги, вам можуть пропонувати оформити й додаткові послуги, які потребуватимуть від вас і додаткових витрат за користування ними. Не дайте ввести себе в оману, щоб не витрачати зайвого. На що варто звернути увагу:
10.06.2021
Кожна людина прагне жити в достатку та уникнути матеріальних проблем. Ключем до добробуту є заощадження! Адже багатство не завжди приходить разом з народженням, більшості з нас потрібно докладати зусиль, щоб мати достойне життя для себе і для своїх дітей.Заощадження – це частина грошових доходів, які можна відкласти зараз для задоволення конкретних потреб у майбутньому. Заощаджувати можна з різною метою: для досягнення своїх фінансових цілей, мати запаси у випадок непередбачуваних подій тощо.
02.06.2021
Рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможного ухвалює Національний банк України.За результатами цього рішення Фонд гарантування запроваджує тимчасову адміністрацію у неплатоспроможному банку і  визначає, в який спосіб краще вивести банк з ринку: одразу ліквідувати або продати, або створити перехідний банк чи обрати інший шлях.
02.06.2021
Плануючи власне або сімейне життя, важливо намітити конкретні цілі на певні періоди і зосередитись на їх досягненні. Якщо все розумно спланувати, докладати зусиль і дотримуватись плану, можна досягти найкращого результату.
02.06.2021
Для того, щоб успішно накопичувати кошти, уникайте таких помилок:1. Нехтування відвідуванням лікаря при нездужанні.Будь-які захворювання простіше і дешевше лікувати на початкових етапах, а ще краще - займатися їх профілактикою Але в реальності дуже мало людей звертаються за медичною допомогою, коли вона потрібна. У більшості випадків стратегія «і так минеться» з тріском провалюється: нездужання перетворюються в хронічні хвороби, на лікування яких доводиться витрачати великі суми грошей. Справжня економія на здоров'ї - це регулярні обстеження, навіть якщо у вас нічого не болить, та придбання медичної страховки.
02.06.2021
Кредитна історія – це так зване досьє позичальника. Тут зберігається  інформація про всі ваші кредити та дисципліну їх погашення, яку бюро кредитних історій (БКІ) отримує від партнерів: банків, страхових і лізингових компаній, кредитних спілок та інших фінансових інститутів.Завжди слідкуйте за тим, хто запитує вашу кредитну історію. Для цього ви можете підключити опцію Статус Контроль, яка допоможе миттєво дізнаватись про будь–які події у вашій кредитній історії. Таким чином ви, оперативно відреагувавши, зможете убезпечити себе, запобігши потенційному шахрайству.
02.06.2021
Google Pay - це система мобільних платежів, яку створила компанія Google. Вона дає змогу оплачувати покупки за допомогою різноманітних гаджетів: смартфонів, планшетів, розумних годинників на Android.В основі системи лежить технологія NFC (Near Field Communicator), що дослівно перекладається як «зв'язок на невеликих відстанях». Вона забезпечує обмін даними між різними пристроями, які знаходяться поряд, в даному випадку - між гаджетом та платіжним терміналом.
28.05.2021
Шахраї  намагаються вкрасти гроші з банківських рахунків, перевипускаючи sim-карти довірливих українців. За якою схемою діють шахраї?Невідомі особи можуть зателефонувати під виглядом представника мобільного оператора і запропонувати перейти на поліпшені стандарти зв’язку. Нібито для підтвердження вони просять назвати код з sms.Код, який прийде в sms, може виявитися паролем для входу до вашого персонального кабінету на сайті мобільного оператора. Таким чином злочинці намагаються ідентифікувати абонента і віддалено перевипустити його SIM-карту у мобільного оператора. А разом із доступом до номера отримують доступ до онлайн-банкінгу, де він авторизований.