Проведення конкурсу Фондом для реалізації способів врегулювання

Кімната даних

Умови відкритого конкурсу завжди публікуються на сайті Фонду одразу після запровадження тимчасової адміністрації та набуття Фондом контролю над банком, визнаним неплатоспроможним. Всі потенційні учасники конкурсу отримують від Фонду також листа із запрошенням до участі у конкурсі. Фонд перевіряє зацікавлених осіб на відповідність умовам відкритого конкурсу і допускає до конкурсу лише непов’язаних з банком осіб (акціонери і топ-менеджмент банку та їх родичі виключаються з конкурсу).

Після підписання угоди про конфіденційність зацікавлені учасники відкритого конкурсу отримують доступ до інформації про неплатоспроможний банк для проведення належної перевірки, оцінки ними активів банку та складання конкурсної пропозиції.

Доступ до матеріалів надається у захищеній віртуальній кімнаті даних та у спеціальному приміщенні в офісі банку. Потенційний учасник конкурсу може переглянути фінансові та операційні дані неплатоспроможної установи, інформацію про транзакції та юридичні документи. Фонд сприяє тому, щоби вони також могли оглянути об’єкти майна, що належать банку або передані йому у заставу.

Об’єднання інвесторів
Законодавство дозволяє декільком особам об'єднувати свої ресурси для придбання неплатоспроможних установ або перехідних банків, створених на їх основі. Такі попередньо кваліфіковані особи можуть подати спільну конкурсну пропозицію. Цей механізм покликаний полегшити врегулювання банків, що потребують суттєвих інвестицій у капітал. Кожен учасник об’єднання інвесторів у разі перемоги у конкурсі набуває частку у акціонерному капіталі неплатоспроможного або перехідного банку відповідно до поданої конкурсної пропозиції. Учасники об’єднання інвесторів мають бути попередньо кваліфікованими особами.

Оцінка конкурсних пропозицій

У строк, встановлений умовами відкритого конкурсу, мають бути подані конкурсні пропозиції і сплачені гарантійні внески. Фонд оцінює отримані від учасників конкурсу пропозиції, порівнюючи визначену Фондом вартість майна банку із запропонованою учасником конкурсу ціною цих же активів. Порядок подання конкурсних пропозицій і шаблони документів наведені в умовах відкритого конкурсу кожного банку. Фонд не надає жодних переваг окремим способам врегулювання або учасникам конкурсу.

Для визначення переможця відкритого конкурсу пропозиції щодо ціни активів оцінюються і порівнюються між собою та з оціночною вартістю цих активів. Чим вища запропонована ціна, тим меншими будуть чисті витрати Фонду на врегулювання і тим більше зобов’язань банку будуть погашені. Відповідно до вимог Закону пропозиція переможця має бути найменш витратною для Фонду, тобто відповідати найбільшій сумі погашених зобов’язань банку.

Учасники конкурсу можуть подавати кілька конкурсних пропозицій на будь-які із запропонованих способів виведення з ринку, включаючи кілька пропозицій на одні й ті ж активи на різних умовах. Фонд розглядає кожну пропозицію окремо і порівнює її з очікуваними чистими витратами у випадку ліквідації банку.

Якщо ФГВФО не отримав жодної пропозиції, ФГВФО ініціює відкликання банківської ліцензії та початок ліквідації банку. В іншому випадку учасник конкурсу, який подав найкращу пропозицію, визнається переможцем конкурсу. Фонд укладає з переможцем конкурсу відповідні договори і здійснює всі заходи для виконання запропонованого способу врегулювання.