06.10.2021
Диджіталізація ключових бізнес-процесів була одним із пріоритетних напрямів роботи, яку Фонд почав запроваджувати ще до того, як це стало вимушеною необхідністю в період пандемії. Розроблена Автоматизована система виплат, автоматизований та оптимізований процес правління та продажу активів неплатоспроможних банків, створена Єдина операційно-інформаційна система даних неплатоспроможних банків стали тими основними "трьома китами" завдяки яким вдалось зберегти ефективність роботи Фонду. Проте Фонд не зупиняється на досягнутому, і ставить перед собою за мету підвищити доступність, якість та прозорість послуг, які надаються вкладникам, позичальникам та кредиторам неплатоспроможних банків. Над чим зараз працює Фонд та що таке портал «Фонд 24/7» розповіла Наталія Рудуха, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів, у своєму авторському блозі на інтернет порталі "Ліга.net".Детальніше: за посиланням.
31.08.2021
Усі активи банків після початку його ліквідації та затвердження ліквідаційної маси виставляються на продаж. Ці активи умовно можна поділити на дві категорії: безпосередньо майно банку – «фізичні» активи, а також права вимоги/майнові права за кредитами. Ціна продажу кожного із них варіюється від десятків тисяч до сотень мільйонів гривень. Чому одні активи продаються одразу та за високою ціною, а інші виставляються на торги по кільканадцять разів та не завжди знаходять свого покупця, розповів Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів, у свої колонці на інтернет порталі "Ліга.net".Детальніше: за посиланням.
16.06.2021
Коли у банка відкликають ліцензію і починається його ліквідація, щоб отримати кошти для розрахунків з кредиторами, Фонд гарантування вкладів виставляє активи банку на продаж через електронні аукціони. Рівень конверсії – тобто співвідношення ціни продажу до балансової вартості проданих активів – складає від 0,8% до 165%. Чому така велика різниця та від чого залежить успішність аукціонів розповів у свої колонці в інтернет виданні "Новое время" директор департаменту консолідованого продажу активів ФГВФО - Олександр Кульчицький.Детальніше: за посиланням.
04.06.2021
У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 5542−1, яким, зокрема, пропонується підняття гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами, проведення реструктуризації боргу Фонду та включення Ощадбанку до системи гарантування. Про важливість прийняття цього законопроекту, джерела надходження та нормативи достатності коштів Фонду гарантування вкладів, роботу з повернення виведених з банків активів та стягнення з пов’язаних осіб шкоди, нанесеної ними кредиторам неплатоспроможних банків, а також про поширення гарантій Фонду на небанківські фінансові установи розповіла Світлана Рекрут, директор розпорядник Фонду гарантування вкладів, у новому інтерв’ю інтернет-виданню «Мінфін».Детальніше: за посиланням.
22.03.2021
Начальник відділу фінансової просвіти Олеся Шніцер в ефірі UA:Українське радіо у програмі «Сто тисяч» розповіла про правила безпечного укладання депозитних договорів, роботу системи гарантування вкладів в Україні та важливість фінансової грамотності населення.
14.12.2020
Організація роботи Фонду гарантування вкладів у період коронакризи без втрати ефективності; визнання неплатоспроможним АТ АКБ «Аркада» та початок його ліквідації; забезпечення виплати коштів вкладникам; продовження продажу активів та перевиконання плану за окремими джерелами надходжень до банків – про ці та інші результати роботи Фонду у 2020 році, а також про ключові напрямки діяльності у наступному році розповіла директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут у бліц-інтерв'ю інтернет виданню «Новое время».
06.07.2020
Станом на початок 2020 року інтернет-банкінгом в Україні користувалось майже 44%* громадян. Тривалий карантин ще більше спонукав громадян до проведення фінансових операцій онлайн, зокрема, і до дистанційного відкриття депозитів. Проте більшість клієнтів достеменно не знає чи гарантуються такі вклади державою. Про те, чи поширюються гарантії Фонду на вклади відкриті онлайн, що варто знати кожному клієнту банку та на що звертати увагу, підписуючи договір з банком, розповіла Наталія Рудуха, заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці в Інтернет-ресурсі «Мінфін».Детальніше: за посиланням. *за даними дослідження Фонду гарантування вкладів
06.07.2020
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підготував для інвесторів у червні – серпні масштабну серію аукціонів з продажу активів Дельта Банку. Оскільки ліквідація Дельта Банку має завершитися в жовтні 2020 року, його активи продаватимуться масово, пулами та з короткою експозицією. Які саме активи пропонуються до продажу інвесторам та де можна отримати вичерпну інформацію про них розповідає Ольга Білай, заступниця директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці в інтернет – виданні «Фінансовий клуб».Детальніше: за посиланням.
16.04.2020
Спалах пандемії коронавірусної хвороби перетворився на суттєвий економічний чинник, що вплинув не лише на побут людей, а й на організацію виробничих процесів. Про «імунітет» банківського сектору та системи гарантування вкладів до викликів карантину читайте в колонці Світлани Рекрут,директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в Інтернет-виданні «Новое Время».Детальніше: за посиланням.
19.03.2020
У 2020 році має завершись ліквідація декількох великих неплатоспроможних банків. І до цього моменту всі активи, які залишилися на їхніх балансах, мають бути продані. Одним із прикладів є банк «Надра». П’ятирічний термін ліквідації цього банку завершується на початку червня, а на балансі ще значаться великі портфелі кредитів фізичних осіб, більша частина яких забезпечена іпотекою; беззаставні та автокредити фізосіб; портфель кредитів, виданих юридичним особам, а також основні засоби та нерухомість. Саме тому впродовж березня-квітня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проведе серію електронних аукціонів з продажу активів банку «Надра». Детальніше про те, що саме Фонд гарантування вкладів пропонує потенційним інвесторам розповів Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці в інтернет-виданні "Фінансовий клуб".
13.03.2020
Одним із основних завдань Фонду є завершення ліквідації неплатоспроможних банків. Оскільки з ліквідацією завершиться і продаж активів, а зобов’язання Фонду перед державою та кредиторами залишаться, ще два ключових завдання Фонду – забезпечити нові джерела грошових потоків та вирішити проблему боргів перед державою.У новому інтерв’ю директора розпорядника Фонду Світлани Рекрут виданню «Новое Время»:- як Фонд планує повертати виведені власниками кошти неплатоспроможних банків;- у чому полягає цінність створеного Фондом ринку NPL;- як запровадити механізми добровільного урегулювання боргів.Детальніше: за посиланням.
02.03.2020
Під час кризи 2014-2017 років, коли під управління Фонду гарантування вкладів один за другим переходило майже 100 неплатоспроможних банків, вкладникам було виплачено близько 90 млрд грн гарантованого відшкодування. В такий спосіб Фонд гарантування вкладів запобіг соціальній напрузі та повному краху довіри до банківської системи України. Для цього Фонду гарантування вкладів довелось взяти кредит у держави в розмірі 80 млрд грн на ринкових умовах під 10-14 %, які необхідно повернути до 2032 року. Більше половини цих запозичень, 41 млрд грн разом із нарахованими відсотками вже повернуті, проте залишок боргу складає 49 млрд грн за оновною частиною і ще 67 млрд грн за нарахованими відсотками. Тому основним завданням на найближчу перспективу є рестрктуризація цього боргу. Про те, які пріоритети в роботі перед собою ставить Фонд гарантування вкладів фізичних осіб читайте в інтерв’ю Світлани Рекрут, директора-розпорядника ФГВФО, в журналі «ТОП-100. РЕЙТИНГИ КРУПНЕЙШИХ».
28.02.2020
Банки перед відкриттям депозитного чи карткового рахунку повинні надавати майбутньому клієнту вичерпну інформацію про умови розміщення коштів та систему гарантування вкладів. Цього вимагає від банків Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. У такий спосіб Фонд захищає права вкладника ще на етапі ознайомлення з документами для розміщення своїх коштів у банку. Яку інформацію повинен розкрити банк своєму майбутньому вкладнику та куди скаржитися на порушення своїх прав розповів Андрій Оленчик, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці інтернет-виданню «Мінфін».Детальніше: за посиланням.
24.02.2020
Майже п’ятирічна боротьба Фонду гарантування вкладів за повернення "зомбі"-банків у законодавче поле завершилася успіхом. Верховний Суд, розглядаючи справу «Укрінбанку», зокрема, постановив, що банки виводяться з ринку лише відповідно до норм законів України «Про банки та банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а у разі оскарження неплатоспроможності банку, він залишається в управлінні Фонду. Про правові наслідки цього рішення розповів Віктор Новіков, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці в інтернет-виданні "Ліга.Фінанси".Детальніше: за посиланням.
04.02.2020
Деякі банки для залучення вкладників декларують відсоткові ставки, що не відображають реальний дохід. Подекуди в рекламних оголошеннях банків зустрічаються ставки під 20% річних і навіть вище. Проте реальний же дохід за весь термін в кращому випадку може становити 16-17% річних, а нерідко виявляється навіть нижчим, ніж за звичайним депозитом. Такі нюанси в собі можуть приховувати депозитні програми банків зі змінними або прогресивними ставками. Про те як клієнту дізнатися про всі нюанси нарахування доходу за вкладом та на що звертати увагу при відкритті депозиту розповідає Наталія Рудуха, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у своїй колонці інтернет-виданню "Мінфін".Детальніше: за посиланням.

Контакти

З питань організації інтерв’ю, надання коментарів керівництвом Фонду гарантування, проведення фото- та відеозйомок, отримання оперативної інформації про діяльність Фонду гарантування можете звертатися за електронною адресою або телефоном:
тел. (044) 333-35-63